Strona główna

PostHeaderIcon Komputer nie włącza się, piszczy? Sprawdź sygnały POST

Autorem artykułu jest Michał Kaszta

Komputer nie włącza się, piszczy? Sprawdź sygnały POSTKomputery nie zawsze zechcą z nami współpracować. Zdarza się, że wyczerpani po pracy lub po szkole włączamy komputer aby chwilę odpocząć, jednak jedno co otrzymujemy w zamian to seria dziwnych dźwięków z głośnika systemowego.

Kiedy komputer piszczy i nie uruchamia się poprawnie, to chce przekazać nam wtedy, że dzieje się z nim coś niedobrego i nie jest w stanie wykonać prawidłowego rozruchu.

 

PostHeaderIcon Jak zminimalizować ryzyko awarii dysku twardego i co zrobić, kiedy do niej już dojdzie?

Autorem artykułu jest Mariusz Wodel

Jak zminimalizować ryzyko awarii dysku twardego i co zrobić, kiedy do niej już dojdzie?Co jest zmorą każdej osoby używającej komputera? Nagła utrata danych z dysku twardego. Istnieje wiele firm, które poratują nas w tej trudnej sytuacji. Mimo wszystko dobrze wiedzieć co zrobić by zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii oraz czego nie robić, kiedy „to” już się stanie. Oto krótki poradnik.

Po pierwsze, co zrobić, by uchronić się przed utratą danych? Najpierw zabezpieczmy swój sprzęt przed osobami niepowołanymi, szczególnie jeśli przechowujemy na nim cenne dla nas dane. Możemy to zrobić np. zakładając hasło w BIOSie lub w systemie operacyjnym. Warto też pamiętać, że jakość zasilania komputera ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa danych. Dlatego podłączajmy komputer do sieci przedłużaczem z filtrem i

 

PostHeaderIcon Przyjazny audyt oprogramowania

Autorem artykułu jest Marcin Polit

Przyjazny audyt oprogramowaniaAudyt legalności oprogramowania pozwala uniknąć problemów finansowych i prawnych wynikających z korzystania w firmie z nielegalnego oprogramowania. Dzięki audytowi przedsiębiorca jest zwolniony z odpowiedzialności za niedozwolone działania pracowników na firmowym sprzęcie.

Ze statystyk wnika jednak, że audyt przeprowadzają zwłaszcza firmy, które korzystają ze sprzętu komputerowego w odpowiedni sposób, nie zaś te, gdzie pojawiają się nieprawidłowości…

 

PostHeaderIcon Jak zabezpieczyć komputer przed utratą danych?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki

Jak zabezpieczyć komputer przed utratą danych?Każdy z nas, ma na przestrzeni swojego dysku pliki, które są na tyle ważne, że ich utrata była by zdecydowanie katastrofą. Nie każdy z nas, jest na tyle zapobiegliwy, aby tworzyć dodatkowe kopie na przenośnych dyskach, innego rodzaju nośnikach czy chociażby wysyłając je na swojego maila.

Tym bardziej, że dla trzeciej opcji nie mamy zbyt wielkiego zaufania. Panuje bowiem przekonanie, że jeżeli już coś pojawi się w internecie, to dostęp do tego może mieć każdy.

 

PostHeaderIcon Nowy Hosting

Informujemy, że zakończyliśmy proces przenoszenia naszego serwisu na nowy hosting. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą na szybsze i wygodniejsze przeglądanie treści naszej strony. Wszystkie błędy, które mogły pojawić się po zmianie serwera prosimy zgłaszać przy użyciu formularza kontaktowego.

Administrator ai24.eu

 

Język witryny