Strona główna

PostHeaderIcon Dobór drukarki

Autorem artykułu jest lukasxx


Dobór drukarkiWiele osób zadaje sobie takie same pytania. Jaką drukarkę wybrać? Czym kierować się podczas zakupu? Czy opłaca się kupować drukarki tańszych firm i czy ewentualne koszty zakupu tuszy nie będą w jakimkolwiek stopniu uciążliwe? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Dobór drukarki nie jest wyłącznie kwestią finansową. Nie powinniśmy więc sugerować się wyłącznie ceną, która nie zawsze jest adekwatnym wyznacznikiem. Należy zwracać uwagę również na tusze oraz ewentualne zmiany kartridży. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby związane z drukowaniem oraz to, jak intensywnie drukarka będzie wykorzystywana każdego dnia. Do biur lub urzędów poleca się kupno lepszych drukarek, które dodatkowo pozwalają na kserowanie lub skanowanie drukowanych dokumentów.

 

PostHeaderIcon Web usability w praktyce - podstawy cz. 2

Autorem artykułu jest Paweł Kazimirowicz


Web usability w praktyce - podstawy cz. 2Pierwszą częśc artykułu poświęciłem wyjasnieniu pojęcia web uability oraz skupiłem się na wyszukiwarce i adresie url. W tym artykule przyglądam się formularzom. Artykuł podzieliłem na 2 cześci ze względu na przejrzystość i łatwość czytania oraz długości, która stanowiła ponad 6 wysokości monitora.

Poprzedni artykuł Web usability - podstawy cz. 1 - kliknij

 

PostHeaderIcon Web usability w praktyce - podstawy cz. 1

Autorem artykułu jest Paweł Kazimirowicz

Web usability w praktyceOpracowanie wyjaśni czym jest web usability, przekaże informacje o kanonach stosowanych w sieci, wyjaśni jak je stosować. Artykuł przedstawi podstawowe elementy wystęujące na każdej stronie. Skupię się na wyszukiwarce, formularzu i elemencie, który nie jest widoczny na stronie czyli adresie url. Nie traćmy więc czasu, zaczynajmy!

 

Czym jest web usability?

Web-usability (z ang. Użyteczność stron WWW) jest nauką zajmującą się ergonomią stron internetowych. Skupia się na intuicyjnej nawigacji, ułatwieniu przeglądania w poszukiwaniu informacji oraz zapewnieniu zrozumiałej dla użytkownika komunikacji.

 

PostHeaderIcon Pozycjonowanie - niezbędna sprawa w prowadzeniu firmy

Autorem artykułu jest Jan Nowak

Pozycjonowanie - niezbędna sprawa w prowadzeniu firmyPozycjonowanie jest niezbędną rzeczą, jeżeli chcemy, aby nasz biznes wspinał się po małych szczebelkach internetu. Jednak czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę?

Kiedy zakładamy własną firmę, warto w swoich poczynaniach uwzględnić także pozycjonowanie. Nie wystarczy tylko stworzyć strony internetowej danej firmy i czekać bezczynnie na sukces naszego biznesu w internecie. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Są firmy zajmujące się i tworzeniem stron, i zarazem pozycjonowaniem, co może być bardzo ważne, bowiem współpracując z daną firmą od początku, zyskujemy zaufanie ludzi tam pracujących i możemy bardzo szybko ocenić jej działanie na korzyść naszego biznesu.

 

PostHeaderIcon Proste udostępnianie plików i drukarek

Autorem artykułu jest JANUSZ KOSTECKI

Proste udostępnianie plików i drukarekW tym wpisie chciałbym poruszyć nie nową kwestię udostępniania plików i drukarek w systemie operacyjnym Windows XP, na zasadzie udostępniania prostego.

Mimo, że firma Microsoft w ostatnich latach wypuściła na rynek dwa nowe systemy operacyjne Vistę i Windows 7, to jak wykazują badania system XP cieszy się popularnością, a w ostatnich miesiącach nieco zwiększył swój udział w rynku, co jest fenomenem na OS, który ma już ponad 10 lat.

Proste udostępnianie plików i drukarek jest najczęściej stosowane w gospodarstwach domowych, za pośrednictwem routera. Za wzór opisu służyć będzie udostępnianie między komputerem stacjonarnym z systemem operacyjnym Winows XP Profesional i laptopem z OSem Windows XP – Home. Jeśli ktoś będzie mieć z tym problem, to przeczytawszy ten wpis, będzie mieć gotowy wzór do realizacji.

 

Język witryny