Strona główna O aplikacjach webowych

PostHeaderIcon O aplikacjach internetowych

info_64Aplikacja internetowa to ogólna nazwa programu, który pracuje na maszynie podłączonej do sieci (serwerze) i komunikuje się z użytkownikiem za pomocą przeglądarki internetowej. Aplikacja webowa jest czymś więcej niż zwykłe, statyczne strony WWW. Zakłada ona interakcję z użytkownikiem.

Microsoft Silverlight to technologia internetowa umożliwiająca wyświetlanie treści multimedialnych za pomocą przeglądarki. Podobnie jak w technologii Flash, w Silverlight można przechwytywać zachowania (zdarzenia) myszy i klawiatury, wyświetlać pliki graficzne i obsługiwać dźwięki. Dodatkowo za pomocą technologii Silverlight możliwe jest wyświetlanie standardowych plików video oraz tych w wysokiej rozdzielczości (HD). Możliwe jest również odtwarzanie plików muzycznych (MP3, WMA). Silverlight obsługuje DRM (Digital Rights Management).

 

Zalety aplikacji internetowych to :

  • Dostępność - użytkownik nie musi nic instalować* może zacząć korzystać z aplikacji "od zaraz",
  • Bezpieczeństwo - w aplikacjach bazodanowych dane użytkownika gromadzone są i przechowywane na serwerze, którego administracja regularnie wykonuje kopie bezpieczeństwa. W razie awarii komputera użytkownika żadne dane nie zostaną utracone,
  • Mobilność - klient ma dostęp do aplikacji zawsze i wszędzie, jedyne czego potrzebuje to komputer z dostępem do internetu,
  • Wygoda - klient nie musi martwić się o instalacje aktualizacji oprogramowania - wszystko odbywa się automatycznie,
  • Skalowalność / dostępność - wiele placówek klienckich nawet oddalonych od siebie o wiele kilometrów może współdzielić dane w czasie rzeczywistym.

 

*jedynym składnikiem niezbędnym do korzystania z aplikacji ai24.eu jest zainstalowana wtyczka Microsoft SIlverlight.

 

Język witryny