Strona główna Poradnik ai24 Windows 8 UPG - jak zaktualizować?

PostHeaderIcon Windows 8 UPG - jak zaktualizować?

Autorem artykułu jest Robert Radziejewski


Windows 8 UPG - jak zaktualizować?Premierę Windows 8 mamy już za sobą, pojawiło się w związku z tym wiele promocji, jak przejść na najnowszy system. W artykule opisujemy dostępne opcje aktualizacji oraz odpowiadamy na często pojawiające się pytania.

W dniu 26.10.2012 miała miejsce premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Przy tej okazji pojawiło się kilka promocji, jak można dokonać przejścia na najnowszą edycję. Postanowiliśmy przybliżyć dzisiaj wam ten temat.

Kupiłeś niedawno komputer z Windows 7 i co teraz?

Jeśli kupiłeś nowy komputer z Windows 7 w okresie od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r., możesz dokupić UPG do Windows 8 w promocyjnej cenie. Dla Polski ta cena wynosi 69zł, musisz się jednak zarejestrować na stronie windows upgrade offer przed 28 lutego 2013 roku. Po rejestracji otrzymasz na adres mailowy instrukcję, jak opłacić UPG i jak pobrać instalkę, uruchamiasz Windows Upgrade Assistant i instalujesz nowy system.

Pyt. Co w przypadku kontroli oprogramowania, jakie masz atrybuty legalności?

Odp. Na początek musisz mieć legalna podstawę do uaktualnienia, czyli certyfikat COA (najważniejszy), dostarczone nośniki i dokumentację oraz dowód zakupu. Co jednak z nabytym UPG? Tam nie dostaniesz dokumentacji, COA ani nośników (można dokupić za dodatkową opłatą), więc co jest potwierdzeniem legalności? Otrzymaliśmy odp. z firmy MS, iż w tym przypadku należy zachować maila z potwierdzeniem płatności i rejestracją oraz potwierdzenie wpłaty.

Pyt. Co w przypadku przeinstalowania systemu po jakimś czasie?

Odp. Wykonujemy instalację za pomocą pobranych wcześniej plików instalacyjnych.

Masz starszy komputer lub starszy system - jak aktualizować do Windows 8?

Korzystasz z Windows XP Pro, Windows Vista lub Windows 7, planujesz przejście na Windows 8 - masz dwie opcje aktualizacji:

Pierwsza opcja: zakup online systemu za 129 zł na stronach MS. Wystarczy pobrać mały programik, który poprowadzi nas przez zakup i instalację (aplikacja dostępna jest na stronach Microsoft, opisujących produktu windows 8).

Druga opcja: zakup wersji BOX UPG dostępnej u sprzedawców. Otrzymując licencję BOX, masz nośnik, COA i dokumentację, dodatkowo UPG w wersji BOX możesz wykorzystać na innym pc (o ile odinstalujesz wcześniejszą instalację).

Warto pamiętać:

- UPG dotyczy tylko edycji Windows 8 Pro;

- Nie można aktualizować "w locie" systemu 32-bit do 64-bit, wymaga to całej reinstalacji systemu;

- Oferta jest dla użytkowników prywatnych, firmy mają promocję w licencjach grupowych.

Uaktualnienie do Windows 8 nie obejmuje komputerów z Windows 7 Starter.

---

Tylkolegalnie.pl - Wszystko o legalności w sieci

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Język witryny