Strona główna Poradnik ai24

PostHeaderIcon Gry internetowe - darmowa rozrywka w sieci

Coraz większa liczba osób korzysta z bezpłatnych gier internetowych. Jak się okazuje, tego rodzaju gry są doskonałą formą rozrywki dla ludzi w każdym wieku. W sieci można znaleźć już nie tylko popularne gry strategiczne, ale znajdują się tam również gry przygodowe, logiczne czy zręcznościowe. Dzięki nim można więc rozwijać dodatkowo wiele umiejętności: ćwiczyć pamięć, koncentrację czy poprawiać refleks. Szczególną popularnością cieszą się Darmowe gry, które można znaleźć w wielu różnych serwisach internetowych. Z takich gier korzystać może właściwie każdy, ponieważ są one adresowane do osób w różnym wieku. Obok gier przygodowych czy zręcznościowych można znaleźć także ciekawe gry internetowe dla dzieci, które pozwalają kształtować wyobraźnię, a niektóre nawet pomagają szlifować zdolności językowe. Spośród gier dla dzieci warto wyróżnić przede wszystkim gry matematyczne, geograficzne, historyczne oraz językowe.

 

PostHeaderIcon Czym są wirusy komputerowe?

Autorem artykułu jest robert rutyna


Czym są wirusy komputerowe?Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto poznać na początku historię tych niezwykłych programów. Pierwszy wirus został napisany przez amerykańskiego programistę Roberta Morrisa Jr. trafił on do internetu 24 lata temu. Pomysłowy informatyk został ukarany pracami społecznymi oraz sporą grzywną.

Z definicji wirus najprościej ujmując jest to kod, którego głównym celem jest uszkodzenie, całkowite zniszczenie systemu operacyjnego lub nawet sprzętu komputerowego. Samopowielanie tak jak w przypadku biologicznych odpowiedników stanowi pierwszą cechę, świadczącą o tym, że możemy mówić o wirusie komputerowym.

 

PostHeaderIcon Windows 8 UPG - jak zaktualizować?

Autorem artykułu jest Robert Radziejewski


Windows 8 UPG - jak zaktualizować?Premierę Windows 8 mamy już za sobą, pojawiło się w związku z tym wiele promocji, jak przejść na najnowszy system. W artykule opisujemy dostępne opcje aktualizacji oraz odpowiadamy na często pojawiające się pytania.

W dniu 26.10.2012 miała miejsce premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Przy tej okazji pojawiło się kilka promocji, jak można dokonać przejścia na najnowszą edycję. Postanowiliśmy przybliżyć dzisiaj wam ten temat.

 

PostHeaderIcon Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi dla niewtajemniczonych

Autorem artykułu jest Andrzej Witbrot


Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi dla niewtajemniczonychBrak wiedzy bywa przyczyną poważnych kłopotów. W sprawach technicznych potrafimy wykazać nadzwyczajną oporność na tę oczywistą prawdę. Widać to szczególnie gdy zwrócimy uwagę, jak słabo wypada poziom ochrony domowych sieci bezprzewodowych.

Nie chroniąc swojej sieci Wi-Fi, w najlepszym razie, robisz prezent sąsiadom. Dzięki tobie nie muszą płacić abonamentu za łączność z Internetem - przecież dajesz im go za darmo. Może nawet nie jest to jakąś wielką niedogodnością kiedy surfujesz po ulubionych stronach, ale nie rób zdziwionej miny jeśli będziesz mieć problemy z pobieraniem plików, albo oglądaniem filmów w sieci, bo w tym samym czasie kilku twoich sąsiadów również zechce skorzystać z dobrodziejstwa internetowych multimediów.

 

PostHeaderIcon Rozwój sprzętu komputerowego

Sprzęt komputerowy, a dokładniej jego znajomość stanowi w dzisiejszym świecie wręcz niezbędną wiedzę. Każdy lub prawie każdy w dzisiejszych czasach posiada komputer PC.
Zarówno komputery stacjonarne (firmowe zestawy komputerowe, czy komputery PC składanie na zamówienie), jak również laptopy (notebooki, netbooki, a w ostatnich czasach zupełnie nowy twór, czyli ultrabooki) na stałe wpisały się w nasze życie. Procesory w chwili obecnej prześcigają się nie tylko osiągnięciami prędkości taktowania, jak miało to miejsce jeszcze parę lat temu, ale także ilością rdzeni, technologią produkcji, czy innymi „bajerami”.

 
Więcej artykułów…

Język witryny